Tek Taş Modelleri ve Fiyatları

ttt

Her bayanın en büyük hayallerinden birisi olan evlilik teklifi, gelecekte bu anıdan mutlulukla bahsetmelerini sağlayacak kadar mükemmel olmalıdır. Tek Taşlar da,  evlilik teklifi kadar önemlidir. Fiyatı ve modeli ile birlikte çok geniş bir yelpazeye sahip olan Tek Taşların hikayesini birçok kişi bilmemektedir.

Tarihte Tek Taş

Tek taşlar, Avusturya Arşidükü Maximilian’ın, aşık olduğu kadın olan Mary’ye nişanlanma sırasında taktığı elmaslı tek taş yüzük, günümüze kadar nişanlanma esnasında takılan özel bir armağan olarak gelmiştir. İnanılan Aşk Tanrısı Eros’un oklarının ucunda elmas olduğuna, ve pırlantanın da kalpleri birbirine bağlayan en önemli şey olduğuna inanılıyordu. ‘Diamond’ kelimesi, elmasın İngilizcesi olsa da, Yunanca da yenilmez anlamına gelmektedir. Bundan dolayı da tek taşın anlamı günümüze kadar, ‘yenilmez, ebedi süren aşk’ olarak gelmiştir. Ve yüzük üzerinde tek 1 taş oluşu da, ebediyen tek olacağı anlamına gelmektedir. Sol ele takılma sebebi de, kalbe giden damarın burada oluşu ve insanları birbirine bağlayan en kestirme yol oluşudur.

Bilindiği üzre, elmasların asıl maddesi kömürdür. Karbon atomları çok uzun bir zaman toprak altında kalarak aşınır ve böylelikle elmaslar oluşur. Hiçbir elmas birbirinin aynısı veya benzeri olamaz. En genç elmas bile 900 milyon yıl önce bulunmuştur. İlk elmas dinozorlardan bile önce  ortaya çıkmıştır.

Tek Taş Model ve Fiyatı

Tek taş modelleri başta da dediğimiz gibi çeşitlilik göstermektedir. Satın alınan yere ve markasına göre fiyatlar değişse de, verileceği kişi gibi her tek taş da özeldir. Yüzüğünüzü alırken dikkat edeceğiniz başlıca özellik taşın büyüklüğü ve bütçeniz olmalıdır.

 

Written By
More from Zeynep Çevik

Kazandibi Tarifi

[title maintitle="MALZEMELER" subtitle=""] Kazandibi İçin: 8 su bardak süt, 3 su bardak...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir