Takı Modelleri

altin

En eski çağlardan beri, her kadının olmazsa olmazı olmuştur takılar. Aslında makyaj tercihleri gibi takı tercihleri de kadınların kişiliklerini yansıtır. Örneğin, parıltılı takı tercih eden bir bayanın, göz kamaştırıcı olmak istediğini söyleyebiliriz. Veya daha sade, daha küçük modeller tercih edenlerin de sade bir şıklık yaratabilmek için böyle bir model tercih ettiklerini de söylemek isterim. Çünkü takılar, gidilen mekanlarda tüm gözleri üstümüze çekebilmemiz için küçük ama önemli detaylardır. Hatta en görkemli kıyafetleri bile göz kamaştırıcı hale getirerek, ön plan çıkaran takıdır. Örneğin, askılı veya straplez bir elbisenin yakası açık olacağı için, daha büyük kolyeler tercih edilmektedir.

straplez elbise kolye ile ilgili görsel sonucu

Pırlanta Modelleri

Bir kadının, en mutlu olduğu günlerden biri tartışmasız bir şekilde evlenme teklifi aldığı gündür. Bu günlerin olmazsa olmazı, değerli kılan nesneler de her kadının hayalinde olan tek taşlardır. Günümüz de pırlanta fiyatları büyük bir artış gösterse de, tek taşların yerini beş taşlar almış durumda. Tabi sadece aldıkları yer bununla da kalmadı, kadınların da kalbini fethettiler. Giydiğimiz her elbiseye uyan, güzel gösteren ve yaşıtımız kadınların gözünü alamadığı bu tek taşların kadınların hayatında ki yeri büyüktür.

Bijuteri Çeşitleri

Birçok kişi tarafından ‘çakma’ veya ‘imitasyon’ olarak tanımlanan bijuteri takılar, aslında birçok davet kurtarmaktadır. Gerçeği ile arasında pek fark olmayan, fark olarak sayılabilecek tek özelliği fiyatı olan bu takılar, gerçeği kadar dayanıklı olmasa da; gerçek olduğu anlaşılmayacak kadar güzel durmaktadır. Genel olarak, insanlarda imitasyon takıların cilde zarar verdiği hakkında bir kanıları olsa da, asıl olan bu takıların zararlı olması değil, cildimizin değişken ve bazı maddelere karşı tepki göstermesidir. Bu yüzden, alerji içeren madde bulunmasa da, farklı yerlerden, farklı zamanlarda gelen tepkilerin ortaya çıkmasıyla, genel olarak imitasyon takıların oluşturduğu konusunda bir yargı oluşmuştur. Söylediğimiz gibi, gerçeğini aratmaması, birçok kişinin de favorisi olmasını sağlıyor. Birçok alışveriş mağazasında takı mağazaları artış göstermektedir. Bununla birlikte, bijuteri modelleri de artmaktadır. En fazla bijuteri kolye tercih edilse de, küpe, bileklik ve yüzük de çokça satın alınanlar arasındadır.

Gümüş Ve Altın

Birçok markanın aksine, Melis Gold, daha kaliteli ve daha uygun fiyatlarla satış vermektedir. Bu markanın birçok da çeşidi bulunmaktadır. Kolyelerin Şah Meran gibi daha ince ve zarif modellerinin bulunması, sadece düğün ve davetlerde değil, daha günlük kıyafetlerimizle de uyum göstermektedir. Şah Meran kolyelerin gümüş ve altın seçeneğinin de bulunması sarı kolyeleri sevmeyenlerin gümüş seçeneğinin bulunmasıyla işlerini kolaylaştırmıştır.

Melis Gold Gümüş Yıldız Şahmeran Gsb0004 ile ilgili görsel sonucu
Written By
More from ahmet çevik

Takı Modelleri

En eski çağlardan beri, her kadının olmazsa olmazı olmuştur takılar. Aslında makyaj...
Read More

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir